|
3287
Single-Core Score |
5525
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | RasDimday |
| Upload Date | Thu, 04 Jun 2020 10:56:02 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX B250F GAMING |
| Memory | 4.00 GB DDR4 SDRAM 1065MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 06 |
| Southbridge | Intel B250 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1002 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Celeron G3930 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 2.89 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 2.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3287 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3560 | |
| Integer Score | 3576 | |
| Floating Point Score | 2930 | |
| Memory Score | 3106 | |
|
AES
|
3560
2.68 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3118
4.87 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3513
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3224
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3628
3.73 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3372
2.28 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3468
96.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3528
16.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3690
3.34 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3623
113.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3282
87.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5173
355.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
3645
10.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1043
22.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
3045
7.59 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3373
2.52 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3377
493.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3346
9796.8 FPS |
|
|
HDR
|
3602
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3545
62.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3029
25.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3406
995.0 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2835
7.86 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5615
77.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1884
10.1 GB/sec |
| Multi-Core Score | 5525 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5531 | |
| Integer Score | 6585 | |
| Floating Point Score | 5496 | |
| Memory Score | 3185 | |
|
AES
|
5531
4.17 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5656
8.83 MB/sec |
|
|
JPEG
|
6970
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
6069
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
7123
7.32 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5508
3.73 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
6813
188.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
6715
30.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5602
5.08 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
7070
220.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5546
147.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
9762
671.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
7220
20.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2015
42.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
5873
14.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6350
4.74 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6089
889.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6819
19962.2 FPS |
|
|
HDR
|
6855
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6919
121.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4668
39.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
6626
1.94 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2885
7.99 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5306
81.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2112
11.3 GB/sec |