|
497
Single-Core Score |
1064
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Nosejugar |
| Upload Date | Sat, 30 Mar 2019 00:45:07 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20354 |
| Motherboard | LENOVO Lancer 5A5 |
| Memory | 6.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Haswell-ULT 0B |
| Southbridge | Intel H8x/P8x C1 |
| BIOS | LENOVO 9BCN26WW |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4210U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 69 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 2.69 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 497 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 537 | |
| Integer Score | 394 | |
| Floating Point Score | 355 | |
| Memory Score | 935 | |
|
AES
|
537
414.1 MB/sec |
|
|
LZMA
|
470
751.7 KB/sec |
|
|
JPEG
|
453
3.65 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
443
6.14 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
350
368.7 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
828
560.4 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
268
7.45 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
249
1.13 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
448
406.0 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
415
13.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
266
7.07 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
417
28.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
374
1.04 images/sec |
|
|
SGEMM
|
290
6.14 Gflops |
|
|
SFFT
|
290
723.1 Mflops |
|
|
N-Body Physics
|
238
178.0 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
277
40.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
308
903.7 FPS |
|
|
HDR
|
365
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
846
14.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
517
4.43 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
332
97.2 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
760
2.11 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
1458
296.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
739
3.95 GB/sec |
| Multi-Core Score | 1064 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 845 | |
| Integer Score | 1022 | |
| Floating Point Score | 985 | |
| Memory Score | 1331 | |
|
AES
|
845
651.6 MB/sec |
|
|
LZMA
|
745
1.16 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1125
9.06 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1212
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
753
792.4 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
1115
754.8 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
868
24.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
922
4.19 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1082
980.7 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1000
31.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
924
24.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1466
100.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
1301
3.61 images/sec |
|
|
SGEMM
|
755
16.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
812
2.02 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
942
703.8 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
838
122.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1396
4087.3 FPS |
|
|
HDR
|
1268
4.60 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1024
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
935
8.00 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1069
312.4 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1149
3.18 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
1611
268.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1274
6.81 GB/sec |