|
2381
Single-Core Score |
4739
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Nosejugar |
| Upload Date | Sat, 30 Mar 2019 00:24:46 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20354 |
| Motherboard | LENOVO Lancer 5A5 |
| Memory | 6.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Haswell-ULT 0B |
| Southbridge | Intel H8x/P8x C1 |
| BIOS | LENOVO 9BCN26WW |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4210U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 69 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 2.69 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2381 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2492 | |
| Integer Score | 2086 | |
| Floating Point Score | 2266 | |
| Memory Score | 3191 | |
|
AES
|
2492
1.88 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2771
4.33 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2894
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2239
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2279
2.34 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2340
1.58 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
927
25.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1804
8.19 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1905
1.73 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1218
38.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1947
51.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3042
209.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
3092
8.57 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2101
44.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
2273
5.67 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2201
1.64 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1913
279.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2555
7481.1 FPS |
|
|
HDR
|
2925
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2627
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2149
18.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1862
543.9 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3108
8.61 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4771
90.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2193
11.7 GB/sec |
| Multi-Core Score | 4739 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4543 | |
| Integer Score | 5168 | |
| Floating Point Score | 4792 | |
| Memory Score | 3743 | |
|
AES
|
4543
3.42 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5339
8.34 MB/sec |
|
|
JPEG
|
6400
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5060
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4913
5.05 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5809
3.93 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5012
139.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4644
21.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4471
4.05 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5117
159.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4271
113.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5669
389.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
5718
15.9 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2909
61.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
4361
10.9 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4185
3.13 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4397
642.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6190
18122.7 FPS |
|
|
HDR
|
5643
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5398
94.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5354
45.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
5663
1.65 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3649
10.1 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5470
79.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2628
14.0 GB/sec |