|
2746
Single-Core Score |
5240
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Nosejugar |
| Upload Date | Fri, 29 Mar 2019 23:58:45 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20354 |
| Motherboard | LENOVO Lancer 5A5 |
| Memory | 6.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Haswell-ULT 0B |
| Southbridge | Intel H8x/P8x C1 |
| BIOS | LENOVO 9BCN26WW |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4210U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 69 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 2.69 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2746 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2795 | |
| Integer Score | 2517 | |
| Floating Point Score | 2564 | |
| Memory Score | 3523 | |
|
AES
|
2795
2.11 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2722
4.25 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3085
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1881
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2408
2.48 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2197
1.49 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2415
67.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2064
9.37 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2525
2.29 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2217
69.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2211
58.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4123
283.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
3047
8.45 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2159
45.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
2334
5.82 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2157
1.61 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2394
349.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2952
8643.6 FPS |
|
|
HDR
|
3002
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2797
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2756
23.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2700
788.7 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3129
8.67 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5669
76.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2466
13.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 5240 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5124 | |
| Integer Score | 6128 | |
| Floating Point Score | 5310 | |
| Memory Score | 3165 | |
|
AES
|
5124
3.86 GB/sec |
|
|
LZMA
|
6275
9.80 MB/sec |
|
|
JPEG
|
6937
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5738
79.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5383
5.53 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
6756
4.57 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5525
153.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5162
23.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5182
4.70 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5809
181.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5585
148.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
9642
662.9 functions/sec |
|
|
Camera
|
6681
18.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4062
85.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
5596
14.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5242
3.92 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5301
774.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6697
19606.5 FPS |
|
|
HDR
|
6860
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5410
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4487
38.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4765
1.39 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2653
7.35 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5129
84.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2331
12.4 GB/sec |