|
5733
Single-Core Score |
25714
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.3 Tryout for Linux x86 (64-bit) | |
| User | accuphase |
| Upload Date | Fri, 29 Mar 2019 08:29:06 +0000 |
| Views | 24 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Manjaro Linux 4.14.107-1-MANJARO x86_64 |
| Model | LENOVO 20M9000FUS |
| Motherboard | LENOVO 20M9000FUS |
| Memory | 62.64 GB |
| BIOS | LENOVO N2CET39W (1.22 ) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 5733 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4713 | |
| Integer Score | 5931 | |
| Floating Point Score | 5541 | |
| Memory Score | 5834 | |
|
AES
|
4713
3.55 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4670
7.29 MB/sec |
|
|
JPEG
|
5366
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5425
75.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5866
6.03 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7166
4.85 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5805
160.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5891
26.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5166
4.68 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5022
156.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6599
175.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
9969
685.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
5684
15.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
5501
116.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
6084
15.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5163
3.86 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4513
659.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5284
15470.7 FPS |
|
|
HDR
|
6743
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5739
100.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6286
53.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4914
1.44 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5627
15.6 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6386
67.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5527
29.5 GB/sec |
| Multi-Core Score | 25714 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 17184 | |
| Integer Score | 32206 | |
| Floating Point Score | 30387 | |
| Memory Score | 6229 | |
|
AES
|
17184
12.9 GB/sec |
|
|
LZMA
|
30148
47.1 MB/sec |
|
|
JPEG
|
37321
300.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
29582
410.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
33381
34.3 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
28648
19.4 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
35858
994.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
34827
158.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
12267
11.1 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
32101
1.00 Gpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
30487
809.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
68402
4.70 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
38158
105.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
19969
422.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
35934
89.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
33471
25.0 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30604
4.47 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
39864
116696.4 FPS |
|
|
HDR
|
38693
140.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
32969
577.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
17887
153.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
33042
9.65 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6923
19.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6169
70.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5661
30.2 GB/sec |