|
3909
Single-Core Score |
12384
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | SeeTarno12 |
| Upload Date | Sun, 24 Mar 2019 23:07:34 +0000 |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Acer Aspire A715-72G |
| Motherboard | CFL Charmeleon_CFS |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1198MHz |
| Northbridge | Intel Coffee Lake 07 |
| Southbridge | Intel HM370 10 |
| BIOS | Insyde Corp. V1.25 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3909 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3387 | |
| Integer Score | 4191 | |
| Floating Point Score | 4375 | |
| Memory Score | 2709 | |
|
AES
|
3387
2.55 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2969
4.64 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4365
35.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3907
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4513
4.64 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3596
2.43 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4455
123.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3530
16.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4047
3.67 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4571
142.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3977
105.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6589
453.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
4688
13.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3743
79.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
4773
11.9 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4397
3.28 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4550
664.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4430
12970.4 FPS |
|
|
HDR
|
4560
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4606
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4055
34.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4355
1.27 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2486
6.89 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5396
80.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1483
7.92 GB/sec |
| Multi-Core Score | 12384 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6037 | |
| Integer Score | 15767 | |
| Floating Point Score | 14815 | |
| Memory Score | 2713 | |
|
AES
|
6037
4.55 GB/sec |
|
|
LZMA
|
16487
25.8 MB/sec |
|
|
JPEG
|
20633
166.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
11375
157.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
18137
18.6 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8920
6.04 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
17564
486.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
17193
78.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
8453
7.66 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
18932
591.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10704
284.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
31214
2.15 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
23358
64.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
6065
128.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
18087
45.1 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
21766
16.3 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
20515
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
21661
63410.8 FPS |
|
|
HDR
|
17614
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
18212
319.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6967
59.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
14503
4.24 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2558
7.09 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4421
97.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1767
9.44 GB/sec |