|
3584
Single-Core Score |
8642
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | osylvestre |
| Upload Date | Tue, 19 Mar 2019 15:19:50 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1198MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD B450 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. F3 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 2200G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 17 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3584 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4605 | |
| Integer Score | 3511 | |
| Floating Point Score | 3711 | |
| Memory Score | 3302 | |
|
AES
|
4605
3.47 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3840
6.00 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3917
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3801
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2638
2.71 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3654
2.47 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3142
87.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2992
13.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3373
3.06 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3447
107.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2896
76.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4671
321.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
4319
12.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2293
48.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
3168
7.90 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4059
3.03 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3647
532.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3965
11609.4 FPS |
|
|
HDR
|
4209
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4546
79.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3875
33.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4223
1.23 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2934
8.13 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4517
95.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2718
14.5 GB/sec |
| Multi-Core Score | 8642 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5200 | |
| Integer Score | 8978 | |
| Floating Point Score | 12221 | |
| Memory Score | 3380 | |
|
AES
|
5200
3.92 GB/sec |
|
|
LZMA
|
11903
18.6 MB/sec |
|
|
JPEG
|
15289
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
10765
149.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
8760
9.00 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8462
5.73 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2758
76.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
11617
52.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4656
4.22 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
12451
389.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6515
173.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
9913
681.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
15747
43.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
6705
141.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
10832
27.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
14769
11.0 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13392
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15694
45944.5 FPS |
|
|
HDR
|
13170
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
15819
277.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7981
68.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
16226
4.74 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3126
8.66 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4544
95.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2720
14.5 GB/sec |