|
3565
Single-Core Score |
8526
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | osylvestre |
| Upload Date | Mon, 18 Mar 2019 23:18:37 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1198MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD B450 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. F3 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 2200G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 17 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3565 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4236 | |
| Integer Score | 3493 | |
| Floating Point Score | 3815 | |
| Memory Score | 3186 | |
|
AES
|
4236
3.19 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3792
5.92 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4073
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3788
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2674
2.75 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3813
2.58 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2460
68.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3197
14.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3562
3.23 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3234
101.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2845
75.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4905
337.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
4387
12.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2423
51.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
3252
8.11 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4132
3.09 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3834
559.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4228
12379.7 FPS |
|
|
HDR
|
4275
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4479
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3874
33.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4375
1.28 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2873
7.96 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4328
100.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2601
13.9 GB/sec |
| Multi-Core Score | 8526 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5626 | |
| Integer Score | 8672 | |
| Floating Point Score | 12263 | |
| Memory Score | 3320 | |
|
AES
|
5626
4.24 GB/sec |
|
|
LZMA
|
11643
18.2 MB/sec |
|
|
JPEG
|
15097
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
10289
142.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
6472
6.65 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8255
5.59 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2675
74.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
11234
51.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5312
4.81 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11137
348.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6557
174.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
10354
711.9 functions/sec |
|
|
Camera
|
15516
43.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
6780
143.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
12105
30.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
14333
10.7 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13325
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15635
45770.7 FPS |
|
|
HDR
|
12855
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
15735
275.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8049
68.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
15718
4.59 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3021
8.37 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4339
99.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2794
14.9 GB/sec |