|
3840
Single-Core Score |
11047
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Pro for Windows x86 (64-bit) | |
| User | FarrelNajib |
| Upload Date | Fri, 16 Nov 2018 14:50:42 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Swift SF314-54G |
| Motherboard | KBL Strongbow_KL |
| Memory | 3.89 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID5914 08 |
| Southbridge | Intel ID9D4E 21 |
| BIOS | Insyde Corp. V1.07 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3.39 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3840 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3642 | |
| Integer Score | 4114 | |
| Floating Point Score | 4051 | |
| Memory Score | 2955 | |
|
AES
|
3642
2.74 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3736
5.84 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3948
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3874
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3882
3.99 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3674
2.49 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4182
116.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3874
17.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4689
4.25 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3804
118.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3819
101.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6389
439.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
4093
11.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3947
83.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
4150
10.3 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3913
2.92 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4051
591.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3979
11648.2 FPS |
|
|
HDR
|
4179
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4086
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4216
36.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3953
1.15 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2633
7.30 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4829
89.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2031
10.8 GB/sec |
| Multi-Core Score | 11047 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5616 | |
| Integer Score | 13835 | |
| Floating Point Score | 13163 | |
| Memory Score | 2959 | |
|
AES
|
5616
4.23 GB/sec |
|
|
LZMA
|
16182
25.3 MB/sec |
|
|
JPEG
|
18691
150.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
10671
148.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
14545
14.9 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8167
5.53 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
16223
449.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
13829
62.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
7348
6.66 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
16492
515.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9077
241.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
27965
1.92 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
18594
51.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
6753
142.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
14582
36.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
16719
12.5 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16179
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19137
56022.7 FPS |
|
|
HDR
|
15074
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
14595
255.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5955
51.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
17773
5.19 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2501
6.93 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4439
97.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2335
12.5 GB/sec |