|
3884
Single-Core Score |
17903
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Akop_ |
| Upload Date | Thu, 15 Nov 2018 19:26:31 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | MSI MS-7A37 |
| Motherboard | MSI B350M MORTAR (MS-7A37) |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1200MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD B350 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1.70 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 1 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3.70 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 3884 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4503 | |
| Integer Score | 3968 | |
| Floating Point Score | 3954 | |
| Memory Score | 3435 | |
|
AES
|
4503
3.39 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4308
6.73 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4276
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3803
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2891
2.97 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4074
2.76 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3547
98.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3277
14.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4602
4.17 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3266
102.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3923
104.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6000
412.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
4502
12.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2495
52.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
3269
8.15 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4055
3.03 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4037
589.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4227
12375.3 FPS |
|
|
HDR
|
4378
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4579
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4866
41.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4298
1.26 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3242
8.98 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4486
96.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2788
14.9 GB/sec |
| Multi-Core Score | 17903 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6326 | |
| Integer Score | 22752 | |
| Floating Point Score | 22135 | |
| Memory Score | 3543 | |
|
AES
|
6326
4.76 GB/sec |
|
|
LZMA
|
27974
43.7 MB/sec |
|
|
JPEG
|
31549
253.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14880
206.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
24525
25.2 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
11789
7.98 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
25273
700.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
21444
97.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
30261
27.4 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
19689
615.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12420
330.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
43246
2.97 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
29220
81.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
14108
298.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
21573
53.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
31274
23.4 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22135
3.23 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
33452
97928.4 FPS |
|
|
HDR
|
22268
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
22686
397.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11892
101.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
30130
8.80 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3673
10.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4287
101.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2825
15.1 GB/sec |