|
3738
Single-Core Score |
17044
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Akop_ |
| Upload Date | Thu, 15 Nov 2018 18:44:21 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | MSI MS-7A37 |
| Motherboard | MSI B350M MORTAR (MS-7A37) |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1333MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD B350 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1.70 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 1 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.50 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 3738 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3932 | |
| Integer Score | 3761 | |
| Floating Point Score | 3758 | |
| Memory Score | 3606 | |
|
AES
|
3932
2.96 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4082
6.38 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4056
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3663
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2748
2.82 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3892
2.63 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3330
92.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3081
14.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4249
3.85 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3279
102.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3647
96.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5613
386.0 functions/sec |
|
|
Camera
|
4222
11.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2349
49.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
3126
7.79 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3822
2.85 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3824
558.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3999
11707.4 FPS |
|
|
HDR
|
4222
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4380
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4602
39.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4097
1.20 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3351
9.28 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4829
89.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2900
15.5 GB/sec |
| Multi-Core Score | 17044 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6514 | |
| Integer Score | 22020 | |
| Floating Point Score | 20202 | |
| Memory Score | 3743 | |
|
AES
|
6514
4.91 GB/sec |
|
|
LZMA
|
26502
41.4 MB/sec |
|
|
JPEG
|
29038
233.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14915
206.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
23635
24.3 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
12228
8.27 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
22748
630.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
20304
92.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
29950
27.1 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20172
630.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12479
331.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
40784
2.80 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
27596
76.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
9212
194.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
20200
50.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
29536
22.1 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
21404
3.13 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
27481
80447.9 FPS |
|
|
HDR
|
21898
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
23356
409.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
12023
102.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
28195
8.24 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3821
10.6 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4673
92.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2938
15.7 GB/sec |