|
2408
Single-Core Score |
7240
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| Upload Date | Wed, 14 Nov 2018 09:48:52 +0000 |
| Views | 46 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Nexstgo Co., Ltd NS14N1 |
| Motherboard | Nexstgo Co., Ltd NS14N1 |
| Memory | 8.00 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID5914 08 |
| Southbridge | Intel ID9D4E 21 |
| BIOS | Nexstgo Co., Ltd 306 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3.39 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2408 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2820 | |
| Integer Score | 2471 | |
| Floating Point Score | 2511 | |
| Memory Score | 2011 | |
|
AES
|
2820
2.12 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2622
4.10 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2752
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2373
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2813
2.89 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2446
1.66 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2041
56.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1418
6.44 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2603
2.36 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2740
85.6 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2375
63.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3616
248.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
2486
6.89 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2620
55.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
2438
6.08 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2618
1.96 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2657
388.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2686
7864.1 FPS |
|
|
HDR
|
2487
9.02 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2708
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2330
19.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2123
620.3 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1783
4.94 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2923
148.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1562
8.34 GB/sec |
| Multi-Core Score | 7240 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5439 | |
| Integer Score | 8821 | |
| Floating Point Score | 8626 | |
| Memory Score | 2054 | |
|
AES
|
5439
4.10 GB/sec |
|
|
LZMA
|
10866
17.0 MB/sec |
|
|
JPEG
|
12851
103.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
9461
131.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
10314
10.6 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7191
4.87 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
8018
222.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
8645
39.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4055
3.67 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
9289
290.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5593
148.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
13996
962.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
11084
30.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
5339
112.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
10658
26.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
9821
7.33 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9763
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11365
33270.9 FPS |
|
|
HDR
|
11701
42.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
10543
184.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4091
35.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
8456
2.47 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1969
5.46 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2652
163.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1660
8.86 GB/sec |