|
4072
Single-Core Score |
17970
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | amansuri |
| Upload Date | Mon, 12 Nov 2018 23:48:49 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X470 Taichi |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1067MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. P1.10 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.89 GHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 4072 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4459 | |
| Integer Score | 4231 | |
| Floating Point Score | 4260 | |
| Memory Score | 3335 | |
|
AES
|
4459
3.36 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4605
7.19 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4527
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4107
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3067
3.15 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4220
2.86 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3744
103.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3445
15.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5019
4.55 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3711
116.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4215
112.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6297
433.0 functions/sec |
|
|
Camera
|
4667
12.9 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2657
56.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
3526
8.79 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4437
3.31 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4216
615.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4478
13110.9 FPS |
|
|
HDR
|
4694
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5187
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5179
44.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4677
1.37 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3318
9.19 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4474
96.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2500
13.4 GB/sec |
| Multi-Core Score | 17970 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5690 | |
| Integer Score | 23195 | |
| Floating Point Score | 21865 | |
| Memory Score | 3443 | |
|
AES
|
5690
4.29 GB/sec |
|
|
LZMA
|
29441
46.0 MB/sec |
|
|
JPEG
|
32165
258.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14519
201.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
25699
26.4 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
11799
7.98 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
25562
708.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
22054
100.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
31686
28.7 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
21063
658.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11967
317.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
42647
2.93 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
30305
84.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
12558
265.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
21705
54.1 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
30273
22.6 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22456
3.28 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
33232
97283.6 FPS |
|
|
HDR
|
20729
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
26589
465.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11203
95.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
30044
8.78 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3451
9.56 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4557
95.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2597
13.9 GB/sec |