|
4321
Single-Core Score |
13451
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.2 Pro for Mac OS X x86 (64-bit) | |
| User | seepper |
| Upload Date | Mon, 12 Nov 2018 19:26:11 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.13.6 (Build 17G3025) |
| Model | iMac13,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-27ADBB7B4CEE8E61 iMac13,2 |
| Memory | 16.00 GB 1867 MHz DDR3 |
| BIOS | Apple Inc. 281.0.0.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4321 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3362 | |
| Integer Score | 4427 | |
| Floating Point Score | 3942 | |
| Memory Score | 4894 | |
|
AES
|
3362
2.53 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4405
6.88 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4755
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4252
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3065
3.15 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5146
3.48 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3411
94.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3384
15.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5429
4.92 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3923
122.6 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5121
136.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6837
470.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
4691
13.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2326
49.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
4483
11.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3398
2.54 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3488
509.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5123
14997.1 FPS |
|
|
HDR
|
4075
14.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4396
77.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4935
42.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4108
1.20 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4051
11.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
8350
51.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3466
18.5 GB/sec |
| Multi-Core Score | 13451 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10127 | |
| Integer Score | 16878 | |
| Floating Point Score | 14270 | |
| Memory Score | 5345 | |
|
AES
|
10127
7.63 GB/sec |
|
|
LZMA
|
17753
27.7 MB/sec |
|
|
JPEG
|
21287
171.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
16553
229.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
13038
13.4 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
18342
12.4 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
10394
288.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
13096
59.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
18998
17.2 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
15834
494.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17400
462.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
26373
1.81 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
19022
52.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
6633
140.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
15371
38.3 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
12824
9.58 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14115
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
22056
64566.5 FPS |
|
|
HDR
|
16693
60.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
15918
278.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13639
116.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
16635
4.86 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4729
13.1 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
7979
54.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4048
21.6 GB/sec |