|
655
Single-Core Score |
2728
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 for Android AArch64 | |
| User | picknmix |
| Upload Date | Mon, 12 Nov 2018 16:25:30 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 8.0.0 |
| Model | OUKITEL WP2 |
| Motherboard | WP2 |
| Memory | 3.66 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6750V/WT |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 2 |
| Base Frequency | 1.00 GHz |
| Single-Core Score | 655 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 461 | |
| Integer Score | 695 | |
| Floating Point Score | 425 | |
| Memory Score | 958 | |
|
AES
|
461
355.9 MB/sec |
|
|
LZMA
|
530
848.8 KB/sec |
|
|
JPEG
|
757
6.09 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
679
9.42 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
578
609.2 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
987
667.9 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
582
16.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
653
2.97 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
438
397.0 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
742
23.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
716
19.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1234
84.9 functions/sec |
|
|
Camera
|
749
2.08 images/sec |
|
|
SGEMM
|
143
3.03 Gflops |
|
|
SFFT
|
442
1.10 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
380
284.5 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
420
61.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
639
1873.2 FPS |
|
|
HDR
|
758
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
435
7.62 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
400
3.43 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
539
157.7 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
628
1.74 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2286
189.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
613
3.28 GB/sec |
| Multi-Core Score | 2728 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2573 | |
| Integer Score | 3723 | |
| Floating Point Score | 2261 | |
| Memory Score | 1229 | |
|
AES
|
2573
1.94 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3689
5.76 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4176
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3874
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3352
3.44 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3431
2.32 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3260
90.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3623
16.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1770
1.60 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4132
129.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4038
107.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6815
468.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
4355
12.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
830
17.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
2492
6.21 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1922
1.44 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2323
339.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3375
9881.8 FPS |
|
|
HDR
|
4428
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1756
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2130
18.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3002
877.0 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
966
2.68 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2351
184.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
819
4.38 GB/sec |