|
1964
Single-Core Score |
3745
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Linux x86 (64-bit) | |
| User | mrjnox |
| Upload Date | Sun, 11 Nov 2018 23:05:36 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux 4.18.16-arch1-1-ARCH x86_64 |
| Model | Dell Inc. Latitude E6410 |
| Motherboard | Dell Inc. 08885V |
| Memory | 15.59 GB |
| BIOS | Dell Inc. A12 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-460M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 37 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.53 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 1964 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 124 | |
| Integer Score | 2433 | |
| Floating Point Score | 1751 | |
| Memory Score | 1688 | |
|
AES
|
124
95.7 MB/sec |
|
|
LZMA
|
2297
3.59 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2528
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2268
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2090
2.15 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2569
1.74 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2316
64.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2261
10.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2040
1.85 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2082
65.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2455
65.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4339
298.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
2575
7.14 images/sec |
|
|
SGEMM
|
660
14.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
1651
4.12 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1640
1.23 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1610
235.2 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2494
7302.5 FPS |
|
|
HDR
|
2299
8.34 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2146
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1972
16.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2224
649.8 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1589
4.40 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3118
138.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
972
5.19 GB/sec |
| Multi-Core Score | 3745 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 251 | |
| Integer Score | 4821 | |
| Floating Point Score | 3734 | |
| Memory Score | 2214 | |
|
AES
|
251
193.9 MB/sec |
|
|
LZMA
|
5419
8.46 MB/sec |
|
|
JPEG
|
6080
48.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4674
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4500
4.63 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
6053
4.10 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4781
132.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4577
20.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1534
1.39 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4120
128.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4853
128.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
9894
680.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
5672
15.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1238
26.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
3473
8.66 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3544
2.65 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3863
564.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5797
16972.3 FPS |
|
|
HDR
|
5585
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4377
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3536
30.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4786
1.40 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2181
6.04 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3139
137.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1587
8.48 GB/sec |