|
4366
Single-Core Score |
20774
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.1 for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Hookflash |
| Upload Date | Sun, 11 Nov 2018 22:18:51 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7C02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450 TOMAHAWK (MS-7C02) |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1067MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1.20 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.90 GHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 4366 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5711 | |
| Integer Score | 4201 | |
| Floating Point Score | 4253 | |
| Memory Score | 4569 | |
|
AES
|
5711
4.30 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4574
7.15 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4485
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4162
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3095
3.18 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4471
3.03 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3619
100.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3415
15.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5043
4.57 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3348
104.6 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4120
109.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6356
437.0 functions/sec |
|
|
Camera
|
4687
13.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2644
55.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
3485
8.69 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4419
3.30 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4201
613.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4459
13053.9 FPS |
|
|
HDR
|
4755
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5130
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5281
45.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4636
1.35 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4708
13.0 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4793
90.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4227
22.6 GB/sec |
| Multi-Core Score | 20774 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 13111 | |
| Integer Score | 25755 | |
| Floating Point Score | 24895 | |
| Memory Score | 5302 | |
|
AES
|
13111
9.87 GB/sec |
|
|
LZMA
|
30755
48.0 MB/sec |
|
|
JPEG
|
32189
259.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
21523
298.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
25332
26.0 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
18300
12.4 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
23935
663.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
21064
95.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
32843
29.8 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20824
650.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17591
467.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
44778
3.08 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
31758
88.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
14305
302.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
22265
55.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
32855
24.5 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22820
3.33 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
34712
101616.5 FPS |
|
|
HDR
|
29566
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
25979
455.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
18285
156.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
31553
9.22 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6357
17.6 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4739
91.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4948
26.4 GB/sec |