|
4543
Single-Core Score |
21803
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.1 for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Hookflash |
| Upload Date | Sun, 11 Nov 2018 22:10:37 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7C02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450 TOMAHAWK (MS-7C02) |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1466MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1.20 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.90 GHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 4543 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5720 | |
| Integer Score | 4274 | |
| Floating Point Score | 4279 | |
| Memory Score | 5249 | |
|
AES
|
5720
4.31 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4626
7.23 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4546
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4304
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3105
3.19 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4764
3.22 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3649
101.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3474
15.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4916
4.45 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3507
109.6 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4266
113.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6286
432.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
4740
13.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2641
55.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
3537
8.82 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4415
3.30 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4221
616.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4463
13066.8 FPS |
|
|
HDR
|
4852
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5189
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5295
45.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4651
1.36 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5231
14.5 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5705
75.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4848
25.9 GB/sec |
| Multi-Core Score | 21803 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14076 | |
| Integer Score | 27086 | |
| Floating Point Score | 25543 | |
| Memory Score | 6237 | |
|
AES
|
14076
10.6 GB/sec |
|
|
LZMA
|
31868
49.8 MB/sec |
|
|
JPEG
|
32456
261.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
22013
305.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
25776
26.5 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
19773
13.4 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
26529
735.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
23480
106.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
33520
30.4 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
22680
708.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
19134
508.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
46208
3.18 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
32101
89.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
14785
312.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
22253
55.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
33059
24.7 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23437
3.42 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
34975
102386.1 FPS |
|
|
HDR
|
31304
113.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
26908
471.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
19597
167.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
31460
9.19 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
7308
20.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5565
77.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5966
31.9 GB/sec |