|
4562
Single-Core Score |
21497
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.1 for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Hookflash |
| Upload Date | Sun, 11 Nov 2018 21:56:41 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7C02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450 TOMAHAWK (MS-7C02) |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1466MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1.20 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.90 GHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 4562 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6113 | |
| Integer Score | 4275 | |
| Floating Point Score | 4262 | |
| Memory Score | 5271 | |
|
AES
|
6113
4.60 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4604
7.19 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4476
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4256
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3104
3.19 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4734
3.20 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3716
103.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3375
15.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5058
4.58 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3748
117.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4148
110.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6249
429.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
4694
13.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2648
56.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
3479
8.67 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4426
3.31 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4222
616.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4459
13055.4 FPS |
|
|
HDR
|
4798
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5127
89.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5300
45.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4638
1.35 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5308
14.7 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5654
76.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4881
26.1 GB/sec |
| Multi-Core Score | 21497 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14211 | |
| Integer Score | 26757 | |
| Floating Point Score | 25002 | |
| Memory Score | 6227 | |
|
AES
|
14211
10.7 GB/sec |
|
|
LZMA
|
31690
49.5 MB/sec |
|
|
JPEG
|
31972
257.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
22113
306.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
25649
26.4 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
19274
13.0 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
26745
741.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
22390
101.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
33185
30.1 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
22157
692.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
18956
503.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
46168
3.17 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
31558
87.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
13785
291.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
20967
52.3 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
32510
24.3 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23262
3.40 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
34111
99855.0 FPS |
|
|
HDR
|
31368
113.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
26487
464.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
19720
168.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
31257
9.13 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
7332
20.3 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5553
78.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5931
31.7 GB/sec |