|
4358
Single-Core Score |
20869
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.1 for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Hookflash |
| Upload Date | Sun, 11 Nov 2018 21:36:12 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7C02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450 TOMAHAWK (MS-7C02) |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1067MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1.20 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.90 GHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 4358 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5552 | |
| Integer Score | 4234 | |
| Floating Point Score | 4241 | |
| Memory Score | 4516 | |
|
AES
|
5552
4.18 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4624
7.22 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4491
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4180
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3093
3.18 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4525
3.06 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3719
103.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3439
15.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5130
4.65 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3342
104.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4178
111.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6334
435.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
4715
13.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2636
55.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
3474
8.66 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4425
3.30 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4173
609.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4437
12989.4 FPS |
|
|
HDR
|
4809
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5069
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5219
44.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4656
1.36 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4627
12.8 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4798
90.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4149
22.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 20869 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 13172 | |
| Integer Score | 26051 | |
| Floating Point Score | 24762 | |
| Memory Score | 5294 | |
|
AES
|
13172
9.92 GB/sec |
|
|
LZMA
|
30636
47.9 MB/sec |
|
|
JPEG
|
32592
262.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
21911
303.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
25415
26.1 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
17545
11.9 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
26004
720.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
22847
103.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
31646
28.7 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
21734
679.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17397
462.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
44689
3.07 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
31526
87.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
14251
301.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
22098
55.1 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
31822
23.8 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22381
3.27 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
34287
100372.9 FPS |
|
|
HDR
|
30909
112.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
26342
461.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
17870
152.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
31283
9.14 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6387
17.7 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4724
91.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4918
26.3 GB/sec |