|
2796
Single-Core Score |
11648
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | duduzc |
| Upload Date | Sun, 11 Nov 2018 21:22:30 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | To be filled by O.E.M. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. M5A97 LE R2.0 |
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 803MHz |
| Northbridge | AMD RD9x0 02 |
| Southbridge | AMD SB910/950 40 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2701 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD FX-8370E |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 2 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.61 GHz |
| Maximum Frequency | 4.31 GHz |
| Package | Socket AM3+ (942) |
| Codename | Vishera |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2796 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3118 | |
| Integer Score | 3154 | |
| Floating Point Score | 2161 | |
| Memory Score | 2863 | |
|
AES
|
3118
2.35 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3790
5.92 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3272
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2504
34.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2875
2.96 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3502
2.37 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2808
77.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3081
14.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3446
3.12 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2606
81.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2676
71.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4699
323.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
3178
8.81 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1403
29.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
856
2.13 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1825
1.36 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2397
350.2 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2641
7732.7 FPS |
|
|
HDR
|
3639
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2641
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3484
29.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2217
647.6 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2293
6.35 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5849
74.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1750
9.35 GB/sec |
| Multi-Core Score | 11648 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6130 | |
| Integer Score | 15972 | |
| Floating Point Score | 11553 | |
| Memory Score | 3444 | |
|
AES
|
6130
4.62 GB/sec |
|
|
LZMA
|
22278
34.8 MB/sec |
|
|
JPEG
|
19474
156.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
11874
164.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
15928
16.4 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
11289
7.64 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
16010
443.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
13158
59.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
19344
17.5 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
13576
424.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10891
289.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
28361
1.95 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
17416
48.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
5243
110.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
6098
15.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
13048
9.74 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10417
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17722
51880.1 FPS |
|
|
HDR
|
16975
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
12982
227.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
12697
108.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
17024
4.97 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2899
8.03 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5682
76.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2480
13.2 GB/sec |