|
2720
Single-Core Score |
9514
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | duduzc |
| Upload Date | Sun, 11 Nov 2018 21:07:12 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | To be filled by O.E.M. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. M5A97 LE R2.0 |
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 669MHz |
| Northbridge | AMD RD9x0 02 |
| Southbridge | AMD SB910/950 40 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2701 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD FX-8370E |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 2 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.31 GHz |
| Maximum Frequency | 4.31 GHz |
| Package | Socket AM3+ (942) |
| Codename | Vishera |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2720 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2935 | |
| Integer Score | 3115 | |
| Floating Point Score | 2145 | |
| Memory Score | 2641 | |
|
AES
|
2935
2.21 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3802
5.94 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3288
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2451
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2832
2.91 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3372
2.28 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2800
77.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2962
13.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3393
3.07 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2564
80.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2672
71.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4656
320.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
3180
8.82 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1372
29.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
840
2.10 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1838
1.37 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2371
346.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2630
7700.1 FPS |
|
|
HDR
|
3613
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2596
45.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3474
29.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2242
655.1 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2107
5.84 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5419
79.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1615
8.63 GB/sec |
| Multi-Core Score | 9514 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5264 | |
| Integer Score | 13124 | |
| Floating Point Score | 9107 | |
| Memory Score | 3061 | |
|
AES
|
5264
3.96 GB/sec |
|
|
LZMA
|
18100
28.3 MB/sec |
|
|
JPEG
|
15970
128.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
9926
137.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
12891
13.2 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
9553
6.46 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
12620
349.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
10832
49.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
15663
14.2 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11992
374.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9015
239.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
21971
1.51 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
14543
40.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3704
78.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
4879
12.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
10218
7.63 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8498
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13461
39405.9 FPS |
|
|
HDR
|
14407
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
9888
173.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10844
92.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
13213
3.86 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2670
7.40 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5214
83.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2062
11.0 GB/sec |