|
2681
Single-Core Score |
9426
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | duduzc |
| Upload Date | Sun, 11 Nov 2018 21:02:52 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | To be filled by O.E.M. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. M5A97 LE R2.0 |
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 669MHz |
| Northbridge | AMD RD9x0 02 |
| Southbridge | AMD SB910/950 40 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2701 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD FX-8370E |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 2 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.31 GHz |
| Maximum Frequency | 4.31 GHz |
| Package | Socket AM3+ (942) |
| Codename | Vishera |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2681 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3002 | |
| Integer Score | 3051 | |
| Floating Point Score | 2098 | |
| Memory Score | 2643 | |
|
AES
|
3002
2.26 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3779
5.90 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3218
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2436
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2594
2.67 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3400
2.30 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2637
73.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2962
13.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3435
3.11 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2532
79.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2591
68.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4519
310.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
3135
8.69 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1338
28.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
847
2.11 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1815
1.36 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2392
349.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2621
7675.4 FPS |
|
|
HDR
|
3528
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2277
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3372
28.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2257
659.4 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2126
5.89 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5427
79.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1601
8.55 GB/sec |
| Multi-Core Score | 9426 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5205 | |
| Integer Score | 12995 | |
| Floating Point Score | 8972 | |
| Memory Score | 3134 | |
|
AES
|
5205
3.92 GB/sec |
|
|
LZMA
|
18005
28.1 MB/sec |
|
|
JPEG
|
15867
127.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
9898
137.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
12840
13.2 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
9617
6.51 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
12454
345.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
10675
48.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
15222
13.8 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11394
356.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9034
240.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
22001
1.51 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
14495
40.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3613
76.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
4811
12.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
9950
7.43 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8675
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13248
38784.1 FPS |
|
|
HDR
|
13971
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
9433
165.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10789
92.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
13332
3.89 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2711
7.51 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5228
82.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2173
11.6 GB/sec |