|
2231
Single-Core Score |
9482
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | duduzc |
| Upload Date | Sun, 11 Nov 2018 20:40:28 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | To be filled by O.E.M. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. M5A97 LE R2.0 |
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 669MHz |
| Northbridge | AMD RD9x0 02 |
| Southbridge | AMD SB910/950 40 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2701 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD FX-8370E |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 2 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.31 GHz |
| Maximum Frequency | 4.31 GHz |
| Package | Socket AM3+ (942) |
| Codename | Vishera |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2231 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2500 | |
| Integer Score | 2454 | |
| Floating Point Score | 1695 | |
| Memory Score | 2468 | |
|
AES
|
2500
1.88 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2969
4.64 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2563
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1999
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2206
2.27 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2804
1.90 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2057
57.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2392
10.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2640
2.39 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2022
63.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2126
56.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3683
253.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
2469
6.85 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1107
23.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
672
1.68 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1443
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1830
267.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2088
6113.7 FPS |
|
|
HDR
|
2858
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1974
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2785
23.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1794
524.3 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2024
5.61 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5191
83.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1432
7.65 GB/sec |
| Multi-Core Score | 9482 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5511 | |
| Integer Score | 13000 | |
| Floating Point Score | 9202 | |
| Memory Score | 2980 | |
|
AES
|
5511
4.15 GB/sec |
|
|
LZMA
|
17890
27.9 MB/sec |
|
|
JPEG
|
15647
125.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
10001
138.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
12478
12.8 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
9574
6.48 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
12697
352.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
10584
48.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
15487
14.0 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11030
344.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9085
241.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
22016
1.51 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
15173
42.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3833
81.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
4735
11.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
10086
7.53 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8810
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13826
40475.0 FPS |
|
|
HDR
|
14123
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
10540
184.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10652
91.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
13383
3.91 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2547
7.06 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4958
87.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2097
11.2 GB/sec |