|
675
Single-Core Score |
2716
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 for Android AArch64 | |
| User | picknmix |
| Upload Date | Fri, 09 Nov 2018 18:20:21 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 8.0.0 |
| Model | OUKITEL WP2 |
| Motherboard | WP2 |
| Memory | 3.66 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6750V/WT |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 2 |
| Base Frequency | 1.00 GHz |
| Single-Core Score | 675 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 468 | |
| Integer Score | 722 | |
| Floating Point Score | 426 | |
| Memory Score | 994 | |
|
AES
|
468
361.5 MB/sec |
|
|
LZMA
|
694
1.08 MB/sec |
|
|
JPEG
|
775
6.24 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
697
9.68 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
603
634.7 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
1015
687.0 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
585
16.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
663
3.01 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
451
409.5 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
744
23.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
720
19.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1253
86.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
752
2.09 images/sec |
|
|
SGEMM
|
143
3.03 Gflops |
|
|
SFFT
|
441
1.10 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
380
284.4 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
414
60.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
639
1871.6 FPS |
|
|
HDR
|
761
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
436
7.64 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
412
3.53 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
540
158.0 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
645
1.79 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2373
182.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
643
3.44 GB/sec |
| Multi-Core Score | 2716 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2566 | |
| Integer Score | 3676 | |
| Floating Point Score | 2282 | |
| Memory Score | 1243 | |
|
AES
|
2566
1.93 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3698
5.78 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4099
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3850
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3395
3.49 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3510
2.38 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3182
88.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3556
16.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1765
1.60 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4228
132.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3898
103.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6545
450.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
4074
11.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
829
17.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
2543
6.34 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1935
1.45 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2423
353.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3447
10092.3 FPS |
|
|
HDR
|
4486
16.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1719
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2139
18.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2990
873.4 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
976
2.70 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2425
178.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
812
4.34 GB/sec |