|
904
Single-Core Score |
4207
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 for Android AArch64 | |
| User | picknmix |
| Upload Date | Fri, 09 Nov 2018 15:19:49 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 8.1.0 |
| Model | DOOGEE S80 |
| Motherboard | k63v2_64_bsp |
| Memory | 5.67 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6763V/CT |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 4 |
| Base Frequency | 1.79 GHz |
| Single-Core Score | 904 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 747 | |
| Integer Score | 1072 | |
| Floating Point Score | 665 | |
| Memory Score | 923 | |
|
AES
|
747
576.1 MB/sec |
|
|
LZMA
|
957
1.49 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1265
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1000
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
985
1.01 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
1277
864.3 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
946
26.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1056
4.79 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
527
477.7 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1191
37.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1134
30.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1757
120.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
1217
3.37 images/sec |
|
|
SGEMM
|
231
4.89 Gflops |
|
|
SFFT
|
690
1.72 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
613
458.2 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
704
102.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1063
3113.2 FPS |
|
|
HDR
|
1199
4.35 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
707
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
477
4.09 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
868
253.7 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
602
1.67 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2456
176.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
533
2.85 GB/sec |
| Multi-Core Score | 4207 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4475 | |
| Integer Score | 5814 | |
| Floating Point Score | 3685 | |
| Memory Score | 1306 | |
|
AES
|
4475
3.37 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4998
7.81 MB/sec |
|
|
JPEG
|
7664
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5855
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5526
5.68 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4481
3.03 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5569
154.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
6445
29.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2514
2.28 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
7311
228.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6229
165.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
8947
615.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
7308
20.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1341
28.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
4378
10.9 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3290
2.46 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4199
613.2 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6253
18305.9 FPS |
|
|
HDR
|
7236
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2599
45.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2628
22.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
5011
1.46 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1022
2.83 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2340
185.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
933
4.98 GB/sec |