|
658
Single-Core Score |
2661
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 for Android AArch64 | |
| User | picknmix |
| Upload Date | Fri, 09 Nov 2018 15:17:21 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 8.0.0 |
| Model | Blackview BV6800Pro |
| Motherboard | k50v1_64 |
| Memory | 3.66 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6750V/WT |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 2 |
| Base Frequency | 1.00 GHz |
| Single-Core Score | 658 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 463 | |
| Integer Score | 704 | |
| Floating Point Score | 418 | |
| Memory Score | 964 | |
|
AES
|
463
357.8 MB/sec |
|
|
LZMA
|
657
1.03 MB/sec |
|
|
JPEG
|
765
6.16 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
686
9.52 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
591
622.0 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
987
667.9 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
574
15.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
646
2.93 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
430
390.1 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
735
23.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
706
18.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1208
83.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
742
2.06 images/sec |
|
|
SGEMM
|
140
2.96 Gflops |
|
|
SFFT
|
436
1.09 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
370
277.0 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
410
59.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
625
1832.1 FPS |
|
|
HDR
|
752
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
431
7.55 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
397
3.40 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
527
154.1 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
630
1.75 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2320
186.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
614
3.28 GB/sec |
| Multi-Core Score | 2661 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2538 | |
| Integer Score | 3604 | |
| Floating Point Score | 2228 | |
| Memory Score | 1221 | |
|
AES
|
2538
1.91 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3598
5.62 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4152
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3766
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3521
3.62 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3420
2.31 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3077
85.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3603
16.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1721
1.56 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4129
129.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3581
95.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6250
429.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
4029
11.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
807
17.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
2478
6.18 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1860
1.39 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2383
348.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3386
9914.0 FPS |
|
|
HDR
|
4386
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1684
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2069
17.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2955
863.3 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
957
2.65 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2392
181.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
797
4.26 GB/sec |