|
4708
Single-Core Score |
14600
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | pmivehchi |
| Upload Date | Fri, 09 Nov 2018 02:43:41 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9370 |
| Motherboard | Dell Inc. 0F6P3V |
| Memory | 15.81 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID5914 08 |
| Southbridge | Intel ID9D4E 21 |
| BIOS | Dell Inc. 1.5.1 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8550U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4708 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4703 | |
| Integer Score | 5049 | |
| Floating Point Score | 4802 | |
| Memory Score | 3801 | |
|
AES
|
4703
3.54 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4713
7.36 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4762
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4333
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5005
5.14 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4814
3.26 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4964
137.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4764
21.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5596
5.07 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4865
152.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4855
129.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7626
524.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
4925
13.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4850
102.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
4666
11.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4632
3.46 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4764
695.7 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4714
13801.4 FPS |
|
|
HDR
|
4878
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4778
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5311
45.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4660
1.36 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4119
11.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3255
133.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4098
21.9 GB/sec |
| Multi-Core Score | 14600 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 15076 | |
| Integer Score | 17922 | |
| Floating Point Score | 16338 | |
| Memory Score | 4400 | |
|
AES
|
15076
11.4 GB/sec |
|
|
LZMA
|
18430
28.8 MB/sec |
|
|
JPEG
|
19081
153.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
16004
221.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
15798
16.2 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
16720
11.3 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
16905
468.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
15082
68.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
17002
15.4 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
18631
582.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15719
417.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
30094
2.07 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
19343
53.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
12146
256.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
15730
39.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
17565
13.1 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16513
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19489
57052.7 FPS |
|
|
HDR
|
20616
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
16107
282.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
12637
108.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
18311
5.35 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5269
14.6 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3460
125.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4673
25.0 GB/sec |