|
4721
Single-Core Score |
15519
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | pmivehchi |
| Upload Date | Fri, 09 Nov 2018 02:29:02 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9370 |
| Motherboard | Dell Inc. 0F6P3V |
| Memory | 15.81 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID5914 08 |
| Southbridge | Intel ID9D4E 21 |
| BIOS | Dell Inc. 1.5.1 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8550U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4721 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4584 | |
| Integer Score | 5038 | |
| Floating Point Score | 4794 | |
| Memory Score | 3932 | |
|
AES
|
4584
3.45 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4761
7.44 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4781
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4303
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5099
5.24 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4798
3.25 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4929
136.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4807
21.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5391
4.88 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4844
151.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4836
128.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7523
517.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
4960
13.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4863
102.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
4828
12.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4631
3.46 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4722
689.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4705
13775.6 FPS |
|
|
HDR
|
4778
17.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5011
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5209
44.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4443
1.30 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4378
12.1 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3501
123.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3967
21.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 15519 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 15130 | |
| Integer Score | 19295 | |
| Floating Point Score | 17215 | |
| Memory Score | 4573 | |
|
AES
|
15130
11.4 GB/sec |
|
|
LZMA
|
19590
30.6 MB/sec |
|
|
JPEG
|
21678
174.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
16769
232.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
17846
18.3 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
16462
11.1 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
18867
523.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
16567
75.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
19011
17.2 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
19442
607.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17111
454.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
31908
2.19 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
20190
56.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
13849
292.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
17286
43.1 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
18056
13.5 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17542
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20778
60826.7 FPS |
|
|
HDR
|
20956
76.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
17072
299.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13047
111.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
18064
5.28 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5516
15.3 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3663
118.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4734
25.3 GB/sec |