|
4638
Single-Core Score |
13576
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | DKXA |
| Upload Date | Thu, 08 Nov 2018 09:21:59 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise 2016 LTSB (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock Z370M-ITX/ac |
| Memory | 16.00 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID3E1F 08 |
| Southbridge | Intel Z370 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. P1.20 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-8100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 11 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3.60 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4638 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4387 | |
| Integer Score | 4572 | |
| Floating Point Score | 4371 | |
| Memory Score | 5249 | |
|
AES
|
4387
3.30 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4290
6.70 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4386
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4019
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4555
4.68 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4534
3.07 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4517
125.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4315
19.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5064
4.59 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4490
140.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4357
115.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6884
473.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
4029
11.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4319
91.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
4499
11.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4196
3.13 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4282
625.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4331
12680.5 FPS |
|
|
HDR
|
4418
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4276
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4694
40.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4349
1.27 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4902
13.6 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6492
66.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4547
24.3 GB/sec |
| Multi-Core Score | 13576 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14030 | |
| Integer Score | 15944 | |
| Floating Point Score | 15280 | |
| Memory Score | 5579 | |
|
AES
|
14030
10.6 GB/sec |
|
|
LZMA
|
15036
23.5 MB/sec |
|
|
JPEG
|
16718
134.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
13851
192.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
17185
17.7 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
12210
8.26 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
17211
477.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
15302
69.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
18358
16.6 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
15001
468.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12963
344.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
25499
1.75 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
15419
42.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
14025
296.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
15821
39.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
15850
11.8 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15038
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16561
48479.9 FPS |
|
|
HDR
|
15848
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
15607
273.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
12324
105.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
17010
4.97 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5857
16.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6368
68.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4656
24.9 GB/sec |