|
214203
OpenCL Score |
| Geekbench 4.0.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | rfairley |
| Upload Date | Tue, 27 May 2025 20:30:42 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Z840 Workstation |
| Motherboard | Hewlett-Packard 2129 |
| Memory | 64.00 GB |
| BIOS | Hewlett-Packard M60 v02.58 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2670 v3 |
| Topology | 2 Processors, 24 Cores, 48 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 63 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 256 KB x 12 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA TITAN X (Pascal) |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1.53 GHz |
| Device Memory | 12.0 GB |
| Score | 214203 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
501679
22.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
231793
7.24 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
45855
114.3 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
166497
2.92 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
47543
13.9 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2206216
21.4 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1063696
3.09 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
44745
7073.7 FPS |