|
7780
OpenCL Score |
| Geekbench 4.3.4 Pro for Android AArch64 |
| Upload Date | Tue, 06 May 2025 18:51:51 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | samsung SM-X110 |
| Motherboard | gta9wifi |
| Memory | 7.58 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 4 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | ARM |
| Platform Name | ARM Platform |
| Device Vendor | ARM |
| Device Name | Mali-G57 MC2 r0p1 |
| Compute Units | 2 |
| Maximum Frequency | 1.10 GHz |
| Device Memory | 7.58 GB |
| Score | 7780 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
11736
517.1 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
8671
270.9 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
1474
3.68 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
8799
154.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2703
789.8 Ksubwindows/sec |
|
|
RAW
|
35838
346.9 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
13095
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
8022
1268.3 FPS |
| Score | 4499 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
5916
260.7 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5484
171.4 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
985
2.46 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
18035
315.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5174
1.51 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
11609
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
2518
7.32 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
1929
305.0 FPS |