|
19831
OpenCL Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | Fqiu |
| Upload Date | Sun, 23 Mar 2025 04:47:18 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | LENOVO 81AQ |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Memory | 7.85 GB DDR4 SDRAM 666MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 02 |
| Southbridge | Intel Kaby Lake-Y PCH 21 |
| BIOS | LENOVO 5UCN10WW(V1.05) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7500U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 3.49 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Iceland |
| Board Name | AMD Radeon (TM) R7 M340 |
| Compute Units | 6 |
| Maximum Frequency | 1.02 GHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| Score | 19831 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
35090
1.55 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
22142
691.9 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
1801
4.49 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
35778
626.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5760
1.68 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
95532
924.8 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
53681
155.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
16177
2557.4 FPS |