|
32067
OpenCL Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | Fqiu |
| Upload Date | Sun, 23 Mar 2025 04:30:40 +0000 |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | LENOVO 81AQ |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Memory | 7.85 GB DDR4 SDRAM 1065MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 02 |
| Southbridge | Intel Kaby Lake-Y PCH 21 |
| BIOS | LENOVO 5UCN10WW(V1.05) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7500U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 3.49 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) HD Graphics 620 |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.05 GHz |
| Device Memory | 3.14 GB |
| Score | 32067 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
29811
1.31 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20579
643.0 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
1968
4.91 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
31248
547.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13754
4.02 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
115990
1.12 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
39392
114.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
471646
74560.1 FPS |