|
593831
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | gblogin123 |
| Upload Date | Sun, 26 Jan 2025 18:14:53 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME X670E-PRO WIFI |
| Memory | 32.00 GB |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1813 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3090 |
| Compute Units | 82 |
| Maximum Frequency | 1.80 GHz |
| Device Memory | 24.0 GB |
| Score | 593831 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
1538096
67.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
509782
15.9 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
106905
266.5 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
1494023
26.2 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
121916
35.6 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
5603041
54.2 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
3347618
9.73 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
53996
8536.1 FPS |