|
139815
OpenCL Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| Upload Date | Mon, 06 Jan 2025 05:16:31 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock Z270 Killer SLI/ac |
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1801MHz |
| Northbridge | Intel Coffee Lake 07 |
| Southbridge | Intel Z270 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. L2.11 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.50 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 980 Ti |
| Compute Units | 22 |
| Maximum Frequency | 1.08 GHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| Score | 139815 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
387419
17.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
170727
5.33 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
32556
81.2 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
100772
1.77 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
31670
9.25 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1285301
12.4 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
581465
1.69 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
28433
4494.9 FPS |