|
202471
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | RasDimday |
| Upload Date | Sat, 04 Jan 2025 16:52:17 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B48 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370-A PRO (MS-7B48) |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1201MHz |
| Northbridge | Intel Coffee Lake 08 |
| Southbridge | Intel Z370 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2.40 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-8100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 11 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3.60 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.81 GHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| Score | 202471 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
376593
16.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
257129
8.03 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
31448
78.4 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
294386
5.16 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
60482
17.7 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1637991
15.9 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
550038
1.60 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
57815
9139.8 FPS |