|
21498
OpenCL Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | svp1966 |
| Upload Date | Thu, 28 Nov 2024 11:23:23 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Apple Inc. iMac12,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-942B59F58194171B |
| Memory | 14.00 GB |
| BIOS | Apple Inc. 87.0.0.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2600 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Barts |
| Board Name | AMD Radeon HD 6900M Series |
| Compute Units | 12 |
| Maximum Frequency | 680 MHz |
| Device Memory | 1.00 GB |
| Score | 21498 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
39376
1.73 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
26363
823.7 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
11850
29.5 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
34611
606.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3991
1.17 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
153859
1.49 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
38569
112.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
4525
715.4 FPS |