|
118521
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| Upload Date | Tue, 01 Oct 2024 15:28:57 +0000 |
| Views | 32 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Lite (64-bit) |
| Model | HUANANZHI X99 |
| Motherboard | HUANANZHI X99-8M-F |
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1067MHz |
| Northbridge | Intel Haswell-E 02 |
| Southbridge | Intel H81 C2 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 5.11 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2670 v3 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 63 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3.10 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 256 KB x 12 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Ellesmere |
| Board Name | Radeon RX 570 Series |
| Compute Units | 32 |
| Maximum Frequency | 1.37 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 118521 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
251368
11.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
119672
3.74 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
22592
56.3 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
288567
5.06 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23822
6.96 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
873947
8.46 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
450333
1.31 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
21178
3348.1 FPS |