|
17747
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.2 Pro for Android AArch64 |
| Upload Date | Mon, 26 Aug 2024 19:59:05 +0000 |
| Views | 49 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | samsung SM-N981N |
| Motherboard | kona |
| Memory | 7.47 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3341 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 3 |
| Maximum Frequency | 1.00 MHz |
| Device Memory | 3.73 GB |
| Score | 17747 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
26633
1.17 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
21175
661.6 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
3533
8.81 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
11600
203.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3510
1.03 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
113054
1.09 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
65751
191.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
16320
2580.1 FPS |
| Score | 9023 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
11338
499.5 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
10405
325.1 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
2673
6.66 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
35096
614.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9695
2.83 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
20077
194.3 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
4920
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
4148
655.9 FPS |