|
198244
CUDA Score |
| Geekbench 4.4.2 for Windows x86 (64-bit) |
| User | andreacantatore62 |
| Upload Date | Sun, 11 Aug 2024 16:58:50 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF B450M-PLUS GAMING |
| Memory | 32.00 GB |
| BIOS | American Megatrends Inc. 4002 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.10 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti |
| Compute Capability Memory | 6.1 |
| Maximum Frequency | 1.68 GHz |
| Multiprocessor Count | 19 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 2048 |
| Device Memory | 8.00 GB 4.00 GHz |
| Score | 198244 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
379560
16.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
242333
7.57 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
27264
68.0 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
149062
2.61 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
43999
12.9 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
865617
8.38 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
587352
1.71 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
285289
45099.9 FPS |