|
363944
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | pgbeacham |
| Upload Date | Sat, 06 Apr 2024 20:15:32 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E26 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B650 GAMING PLUS WIFI (MS-7E26) |
| Memory | 31.19 GB -1MHz |
| Northbridge | AMD ID14D8 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 51 |
| BIOS | American Megatrends International, LLC. 1.90 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Maximum Frequency | 5.55 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1030 |
| Board Name | AMD Radeon RX 6800 |
| Compute Units | 30 |
| Maximum Frequency | 1.81 GHz |
| Device Memory | 16.0 GB |
| Score | 363944 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
726364
32.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
318239
9.94 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
103069
256.9 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
1011678
17.7 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
80663
23.6 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2645481
25.6 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1400469
4.07 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
42732
6755.4 FPS |