|
199553
OpenCL Score |
| Geekbench 4.0.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | pgbeacham |
| Upload Date | Fri, 29 Mar 2024 10:02:38 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B250-HD3P |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B250-HD3P-CF |
| Memory | 24.00 GB |
| BIOS | American Megatrends Inc. F10d |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7500 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.80 GHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| Score | 199553 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
427507
18.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
260443
8.14 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
31211
77.8 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
296625
5.20 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
52020
15.2 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1547946
15.0 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
541313
1.57 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
55966
8847.5 FPS |