|
594631
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| Upload Date | Wed, 28 Feb 2024 00:06:39 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B660M-A D4 |
| Memory | 31.75 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID4648 02 |
| Southbridge | Intel ID7A86 11 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1620 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 28.9 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1100 |
| Board Name | AMD Radeon RX 7900 XT |
| Compute Units | 42 |
| Maximum Frequency | 2.02 GHz |
| Device Memory | 20.0 GB |
| Score | 594631 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
1574463
69.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
366547
11.5 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
177856
443.4 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
1688530
29.6 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
196092
57.3 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
4875802
47.2 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
2429351
7.06 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
38828
6138.2 FPS |