|
593587
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| Upload Date | Tue, 27 Feb 2024 23:53:54 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B660M-A D4 |
| Memory | 31.75 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID4648 02 |
| Southbridge | Intel ID7A86 11 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1620 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 28.9 GHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1100 |
| Board Name | AMD Radeon RX 7900 XT |
| Compute Units | 42 |
| Maximum Frequency | 2.02 GHz |
| Device Memory | 20.0 GB |
| Score | 593587 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
1579957
69.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
331318
10.4 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
180286
449.4 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
1720678
30.1 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
199236
58.2 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
4986114
48.3 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
2443972
7.10 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
39093
6180.0 FPS |