|
11691
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | csgobot |
| Upload Date | Wed, 14 Feb 2024 20:12:38 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Education (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook x360 11 G3 EE |
| Motherboard | HP 8521 |
| Memory | 7.82 GB DDR4 SDRAM 1194MHz |
| Northbridge | Intel Gemini Lake Host Bridge 03 |
| Southbridge | Intel ID3197 03 |
| BIOS | HP Q95 Ver. 01.25.00 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Silver N5000 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 122 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.09 GHz |
| Maximum Frequency | 2.68 GHz |
| Package | Socket 1090 FCBGA |
| Codename | Gemini Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 24.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics 605 |
| Compute Units | 18 |
| Maximum Frequency | 750 MHz |
| Device Memory | 3.13 GB |
| Score | 11691 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
15923
701.5 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
13585
424.5 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
2344
5.85 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
14847
260.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6209
1.81 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
45717
442.5 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
19133
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
8539
1350.0 FPS |