|
284293
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | CheetoMan96 |
| Upload Date | Sat, 04 Nov 2023 13:45:58 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. US Desktop Aegis R |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B660M-A CEC WIFI DDR4 (MS-7D37) |
| Memory | 31.86 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel IDA703 01 |
| Southbridge | Intel ID7A86 11 |
| BIOS | American Megatrends International, LLC. 1.D6 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700F |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 30.7 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1.81 GHz |
| Device Memory | 12.0 GB |
| Score | 284293 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
667672
29.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
338521
10.6 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
41982
104.7 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
458505
8.03 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
96945
28.3 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2294734
22.2 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
804250
2.34 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
54819
8666.2 FPS |