|
2838
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | livecosmicdust |
| Upload Date | Fri, 03 Nov 2023 19:54:11 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 14q-cy0xxx |
| Motherboard | HP 84A0 |
| Memory | 4.00 GB DDR4 SDRAM 932MHz |
| Northbridge | AMD K15 IMC 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 11 |
| BIOS | AMI F.70 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD A4-9125 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 112 Stepping 0 |
| Base Frequency | 1.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2.59 GHz |
| Package | Socket FT4 |
| Codename | Stoney Ridge |
| L1 Instruction Cache | 96.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Stoney |
| Board Name | AMD Radeon(TM) R3 Graphics |
| Compute Units | 2 |
| Maximum Frequency | 685 MHz |
| Device Memory | 1.35 GB |
| Score | 2838 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
4961
218.6 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4094
127.9 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
648
1.62 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
3657
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
681
199.2 Ksubwindows/sec |
|
|
RAW
|
9344
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
5075
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
2715
429.3 FPS |