|
1857
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.2 Pro for Android AArch64 |
| Upload Date | Tue, 03 Oct 2023 04:58:28 +0000 |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 8.1.0 |
| Model | vivo V1818T |
| Motherboard | QC_Reference_Phone |
| Memory | 3.50 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 4 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 1 |
| Maximum Frequency | 1.00 MHz |
| Device Memory | 1.75 GB |
| Score | 1857 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
2460
108.4 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2634
82.3 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
361
901.9 Mflops |
|
|
Gaussian Blur
|
1882
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
430
125.7 Ksubwindows/sec |
|
|
RAW
|
5904
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
4137
12.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
3067
484.9 FPS |
| Score | 3065 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
4432
195.3 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3907
122.1 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
484
1.21 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
8467
148.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1702
497.2 Ksubwindows/sec |
|
|
RAW
|
8536
82.6 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
3372
9.80 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
2241
354.4 FPS |