|
594958
CUDA Score |
| Geekbench 4.4.4 for Windows x86 (64-bit) |
| Upload Date | Wed, 14 Jun 2023 17:50:43 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI |
| Memory | 31.81 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel IDA700 01 |
| Southbridge | Intel ID7A04 11 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 0904 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 35.0 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
| Compute Capability Memory | 8.6 |
| Maximum Frequency | 1.91 GHz |
| Multiprocessor Count | 46 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1536 |
| Device Memory | 8.00 GB 7.00 GHz |
| Score | 594958 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
1009847
44.5 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
695481
21.7 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
59117
147.4 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
1319824
23.1 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
128606
37.6 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
3202668
31.0 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1195015
3.47 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
582076
92017.5 FPS |